Články

Slavo

18.04.2019

Slavo Božoň je jedným z našich klientov. Nemal žiadnu športovú históriu, jedine rekreačnú. Vo veku 50 rokov sa rozhodol, že chce začať zdravšie žiť a splniť si svoje sny.

Tiež máte doma deti a radi by ste ich priviedli k bežkovaniu? Patrí medzi najzdravšie športy a pokiaľ už mladé nádeje zvládneme vytiahnuť spred obrazoviek smartfónov a počítačov do prírody, sme na dobrej ceste. Lenže, ako začať, keď nemáme žiadne informácie a na čo si dať pozor? Prečítajte si našich 6 tipov.

Ovládate už beh na lyžiach už ako "hobbík" (v preklade hobby bežec/bežkyňa), chodievate na bežky celkom pravidelne, no radi by ste sa posunuli vpred a užili si to pri menšej námahe? Práve pre vás ponúkame nadstavbový Kurz behu na lyžiach pre pokročilých - Level 2.

V bežkovaní rozoznávame dve základné bežecké techniky. Je to klasická technika a tzv. voľná technika (korčuľovanie, alebo po anglicky skate). Podľa toho, ktorej technike sa chceme venovať, podľa toho si vyberáme i výstroj.

Bežky už dávno nie sú tým známym synonymom trápenia a už dávno neslúžia len na turistický presun z bodu A do bodu B, ako tomu bývalo kedysi. Jeden z najzdravších športov vôbec, ktorý rozvíja celé telo a to všetko na čerstvom vzduchu v prírode mimo ruch miest, zažíva v súčasnosti svoj veľký návrat a reštart. Je vhodný pre všetky vekové...