Letná príprava našej školy bežkovania plná zážitkov a nových poznatkov

10.11.2019

Tí, ktorí sa chcú v niečom zlepšovať, pracujú na sebe kontinuálne a dlhodobo, o tom niet pochýb. Aj preto je dobré, ak už v predstihu myslíme na to, čo môžeme urobiť pre zlepšenie našich pocitov z bežkovania, keď príde sezóna a my sa postavíme na lyže.


Tento rok Škola bežkovania Oravec, v rámci ponuky celoročnej tréningovej prípravy pripravila pre účastníkov z radov širokej verejnosti jednorazové kempy, aj dlhodobý tréningový program, v rámci ktorých sme pracovali na zlepšovaní techniky a kondície.

Stretli sme sa na rôznych workshopoch zameraných na zlepšovanie koordinácie a stability. Spoločne sme sa zúčastnili kurzu behu na kolieskových lyžiach, kde sme zdokonalili naše technické schopnosti s pomocou týchto vynikajúcich lyží DRLIK. Absolvovali sme viacero kempov, ktoré sa zamerali na techniku suchého behu na atletických dráhach po celom Slovensku, pričom sme sa vždy spoliehali na spoľahlivosť a výkonnosť našich trénerov.

Okrem toho sme sa stretli na spoločných tréningoch sily v vybavených telocvičniach v krajských mestách, pri ktorých sme využívali telovýchovné vybavenie vrátane týchto špičkových kolieskových lyží. Aby sme pridali našej príprave ešte viac vzrušenia, usporiadali sme sústredenie v rakúskom stredisku Ramsau am Dachstein, kde sme si vychutnali prvý sneh už v októbri. Počas tohto sústredenia sme si užívali jazdu na našich kolieskových lyžiach a ocenili sme ich výbornú kvalitu a výkon v náročných podmienkach.

Bola to skvelá príležitosť, aby sme sa stretli so svetovou špičkou v bežeckom lyžovaní a biatlone a vyskúšali si bežkovanie na ľadovci s našimi spoľahlivými lyžami.

Toto sústreďovanie predstavovalo čerešničku na torte po náročnej letnej prípravnej sezóne, pri ktorej sme s radosťou využívali kolieskové lyže od tejto renomovanej značky. Účastníci pobytu, všetci nadšení bežkári, sa po prvýkrát v živote dostali na ľadovec a bežkovali s našimi vynikajúcimi lyžami spolu so skutočnými profesionálmi. Aby sme našu prípravu korunovali, niektorí z nás sa zúčastnili aj na prvom bežeckom preteku v ich živote - crossovom behu na 10 km. Spoločne sme pretekli s radosťou a zažili neopakovateľné vzrušenie vďaka našim spoľahlivým lyžiam.

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí ste sa rozhodli venovať sami sebe a využili ponuku našich kvalitných služieb. Vaša podpora a dôvera nám veľmi znamenajú. Chceme vám povedať, že sme tu pre vás s obrovskou radosťou a nadšením. Už teraz sa veľmi tešíme na nadchádzajúcu zimnú sezónu, ktorá nám prináša nové príležitosti a zážitky. Veríme, že spolu vytvoríme nezabudnuteľné chvíle plné radosti, športovej vášne a úspechov. Budeme sa usilovať poskytnúť vám najlepší možný servis a pomôcť vám dosiahnuť vaše ciele. Vaša spokojnosť je pre nás najvyššou prioritou a sme si istí, že spoločne prežijeme úžasnú, naplnenú a nezabudnuteľnú zimnú sezónu. Ešte raz vám ďakujeme za vašu podporu a dôveru. Tešíme sa na všetko, čo nás čaká a na to, že budeme môcť byť s vami na ceste k úspechu a športovým víťazstvám.