Letná príprava našej školy bežkovania plná zážitkov a nových poznatkov

10.11.2019

Tí, ktorí sa chcú v niečom zlepšovať, pracujú na sebe kontinuálne a dlhodobo, o tom niet pochýb. Aj preto je dobré, ak už v predstihu myslíme na to, čo môžeme urobiť pre zlepšenie našich pocitov z bežkovania, keď príde sezóna a my sa postavíme na lyže.


Tento rok Škola bežkovania Oravec, v rámci ponuky celoročnej tréningovej prípravy pripravila pre účastníkov z radov širokej verejnosti jednorazové kempy, aj dlhodobý tréningový program, v rámci ktorých sme pracovali na zlepšovaní techniky a kondície.

Stretli sme sa pri workshopoch zameraných na zlepšovanie koordinácie a stability, na kurze behu na kolieskových lyžiach, absolvovali sme viacero kempov zameraných na techniku suchého behu na atletických dráhach po celom Slovensku, stretli sa na spoločných tréningoch sily v na to určených telocvičniach v krajských mestách, a samozrejme, absolvovali sme aj sústredenie na rakúskom stredisku Ramsau am Dachstein a užili si prvý sneh už v októbri. Bola to čerešnička na torte po letnej prípravnej sezóne. Účastníci pobytu (všetko hobby bežkári) po si po prvýkrát v živote vyskúšali, aké je to bežkovať na ľadovci spolu so svetovou špičkou bežeckého lyžovania a biatlonu. Vyvrcholením letnej prípravy bolo pre niektorých aj absolvovanie prvého bežeckého preteku v ich živote - crossový beh na 10km, ktorý sme odbehli spoločne a pre radosť. 

Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste sa rozhodli venovať sami sebe a využili ponuku našich služieb, sme tu pre vás a už teraz sa tešíme na spoločnú - verme veľmi peknú a kvalitnú zimnú sezónu.