Prečo behať na lyžiach?

01.10.2018

Beh na lyžiach patrí medzi najzdravšie športy na svete a je aj skvelým tréningom dopĺňajúcim akékoľvek iné športy. Zapája do pohybu celé telo, je bezpečný pre kĺby a spája fyzický pohyb na čerstvom vzduchu a duševný relax v zasneženej prírode.


V súčasnosti je mnoho ľudí, ktorí by sa bežkovať chceli naučiť od základov, ale aj tých pokročilých s cieľom zlepšiť sa, naučiť sa behať správne, skonzultovať a odstrániť prípadné chyby, či zefektívniť už existujúci štýl.

Slovenské hory ponúkajú pre bežkovanie výborné zázemie a čoraz viac ľudí objavuje, alebo znovuobjavuje čaro behu na lyžiach. Niektorí majú radšej túlanie sa po horách nikým a ničím nerušení v hlbokom prašane - tzv. "backcountry", iní vyhľadávajú profesionálne upravené trate, ktoré využívajú ako hobby jazdci, tak aj pretekári.

Niektorí už na bežky chodia roky, no nevedia sa posunúť a vyladiť svoju techniku, užiť si pohyb na bežkách s ešte väčšou radosťou, bez strachu, plynulejšie, ľahšie.

Našimi kurzmi prešli tri stovky spokojných účastníkov, nadobudli sme teda mnoho skúseností s výukou najrôznejších klientov, od úplných začiatočníkov, ktorí sa na bežky postavili po prvý krát v deň nášho kurzu, až po pokročilých, ktorým sme pomohli vyladiť techniku pred ich prvými/ďalšími pretekmi a sme tu aj pre Vás! Či už ste aktívnym bežkárom, alebo skôr chcete po prvýkrát vyskúšať niečo nové, netreba sa hanbiť a odkladať túto peknú myšlienku. Stačí nás kontaktovať.

Pridajte sa a vychutnajte si aktívny pohyb v zasneženej prírode na bežkách spolu s nami!