Bežky ako mučiaci nástroj

15.10.2018

Tiež sa Vám pri predstave bežkovania vynorí obraz Vášho brodenia sa v hlbokom snehu, kde päta vykĺza mimo os lyže, neustále Vám podšmykuje sklznica a ťažké palice sú Vám viac na škodu, ako na osoh? 
Máte smrť v očiach, ste unavení a máte chuť celú tú bežkársku výstroj zahodiť priamo v lese za najbližší smrek?

Kým to vzdáte, zadržte!

Bežky už dávno nie sú tým známym synonymom trápenia a už dávno neslúžia len na turistický presun z bodu A do bodu B, ako tomu bývalo kedysi. Jeden z najzdravších športov vôbec, ktorý rozvíja celé telo a to všetko na čerstvom vzduchu v prírode mimo ruch miest, zažíva v súčasnosti svoj veľký návrat a reštart. Je vhodný pre všetky vekové a váhové kategórie, umožňuje zažívať radosť z pohybu zdravo a s ohľadom na Vaše fyzické možnosti, individuálne, alebo trebárs aj celou Vašou rodinou a priateľmi.

Každý sa môže naučiť bežkovať!

Zistite, ako si vychutnávať  jedinečný kĺzavý pohyb, zapojiť pri ňom správne aj horné končatiny a s istotou a radosťou sa spustiť dole z kopca, na ktorý ste sa sami vyšplhali bez strachu z pádu, či úrazu. 

S modernou výbavou nohy a telo lebedia

Je ľahká, funkčná, bezpečná. Drží stopu, drží nohu tam, kde má a čím viac ju využívate, tým väčšiu radosť Vám spôsobuje. Určite si svoje tempo a kochajte sa prírodou. Neberte sa tak vážne, veď o nič nejde. Na upravených bežeckých tratiach v okolitých kopcoch si na menšestri môžete zajazdiť klasickým i voľným (korčuliarskym štýlom). Choďte si svoje, nechajte si vyštípať líca. 

Majte z pohybu radosť a robte ho správne 

  • Že sa bojíte že budete vyzerať trápne? Určite menej, ako keď bežky zavrhnete skôr, než ich vyskúšate.
  • Že nemáte výstroj? Požičajte si, na jeden deň sa to dá už za cca 10€, môžete si vybrať, či chcete ísť klasickú alebo voľnú techniku, vyskúšať rôzne typy lyží, palíc a obuvi a následne sa rozhodnúť.
  • Že nemáte na to kondičku? Najvyšší čas ju začať získavať!
  • Že predsa nechcete začať sami? Neviete ako na to? Že nemáte parťáka, s ktorým vyraziť a vlastne ani neviete, kam na bežky ísť?

Nuž na to sme pre Vás pripravili kurzy bežkovania, na ktorých zažijete množstvo zábavy, naučíte sa všetko potrebné, čo Vás zaujíma, budete na čerstvom vzduchu v partii ľudí, ktorí tiež urobili prvý krôčik a rozhodli sa zlepšiť svoju bežkársku techniku.  

Bežkami môžete taktiež začať výrazne zvyšovať svoju kondíciu pre výkon akýchkoľvek iných športov, ktoré Vás zaujímajú. 
Urobte prvý krok: PRÍĎTE TO VYSKÚŠAŤ, tešíme sa na Vás!

Prihlásiť sa a pozrieť termíny si môžete TU: